2024. április 7-től április 14-ig

RÉTSÁG

– Hétfő de. ½ 10 – Angyali Üdvözlet ünnepe, Gyümölcsoltó Boldogasszony

– Kedd reggel ½ 8

– Csütörtök este ½ 7 + Rapavi János édesapáért és fiáért Jánosért, + Papp Józsefért és feleségéért Juliannáért

– Péntek reggel ½ 8

– Szombat este ½ 7; előtte ½ 6-tól a szentáldozást kezdő csoport készületi órája lesz

– Vasárnap de. ½ 10 + Hegedűs Ferencné Nagy Ilonáért, + férjéért Hegedűs Ferencért, + szüleikért és testvéreikért

ÚJULJATOK MEG LÉLEKBEN készülünk templomunk megújulásának ünnepére. Ennek pontos ideje még nincs meg, de hát a lelki megújulásunk sem megy máról-holnapra. Ennek szakaszai: Testetek a bennetek lakó Szentlélek temploma, Jézus arca az evangélium, Jézus érzékelhető valósága az Eucharisztia, a kenyerét is megosztó szeretet. Segítségünkre a magyar szentek sora lesz, vasárnapról-vasárnapra egy-egy szentet veszünk, ha nem is naptár szerinti pontossággal.

Köszönöm a kedves hívek adakozó készségét, a megajánlások gyűjtője már le is adta, és már ki is fizettük a szellőzőnyílások fedőit, melyeket már a helyükön látunk 100000 Ft volt darabja. Az utóbbi egyházközségi képviselő-testületi gyűlésen a Szent András kép restaurálását tűztük ki következő célul.

Karitász csoportunk eddig önkormányzati szívességből kapott épületét a héten megvásárolták, az új tulajdonossal még nem sikerült beszélni, szeretnénk, ha ott maradhatnánk, vagy pedig ismét az önkormányzat segítségét kérjük, hogy a közelünkben lehessen raktár lehetőség.

Köszönöm, hogy az ajtók kitámasztására már ott hagyják az ékeket. A tatarozási időben lehet, elfelejtettük az ablakok működését, ha becsukjuk az ablakot, ne felejtsük előtte rögzíteni a másik szárnyat, mert különben egy erősebb szél hatására mindkét szárny kinyílik.

Közös hirdetések:

A gyerekek ittlétük jelzésére a következő szent matrica-képét kapják, szám szerint a rövid leírás mögé ragasszák be, a templomlapot a helyben iskolások már megkapták az első hittanórájukon, a nem helyben iskolások pedig itt kapják meg. Örültünk, hogy a plébániai kirándulós és játékos napokon szép számmal vettek részt a gyerekek és felnőttek is.

Körünkben az 1000 éves egyházmegye megújítására a következő imanapot márciusra/áprilisra tervezzük. Erről bővebben az egyházmegye honlapján (https://vaciegyhazmegye.hu/) az ima-katekézis fül alatt olvashatunk. A passiószereplők fáradtságát 1-1 könyvecskével köszönöm meg, áldott, boldog húsvétot kívánok mindannyiuknak.

TOLMÁCS

Hétfőn Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén reggel 8 órakor  szentmise, vasárnap szintén 8 órakor.

A templomtető állta a tél próbáját, így már hozzáfoghatunk az ideiglenes oltár helyére másikat tenni, egyelőre még a terveztetés szakaszában vagyunk.

TERESKE

Hétfőn Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén de. 11 órakor  szentmise, vasárnap szintén 11 órakor.